Witajcie.

Idea Fundacji NoAd powstała gdy szukając specjalistycznej pomocy napotkałem na wielkie trudności. W zasadzie jedna przychodnia w Bytomiu, która miała specjalistę u którego wizytę refundował NFZ, czas oczekiwania na wizytę ponad półtorej miesiąca. Zapewne nie jest to najgorszy przypadek, ale uważam, że nie powinno tak być. Szukając w internecie informacji napotkałem na masę osób, które korzystają z usług poradni rodzinnych czy poradni zdrowia psychicznego odpłatnie.

W przeciwieństwie do lekarza pierwszego kontaktu, do psychologa czy psychiatry chodzi się regularnie często przez wiele lat. Cena jednej wizyty jest bardzo różna od 80-200 zł w zależności od tego gdzie i po co chcemy się udać zakładając wizyty raz na miesiąc i średni koszt 160 zł za wizytę mamy rocznie do wydania 1920 zł. Gdy potrzebny nam psychoterapeuta koszt roczny wychodzi w okolicy 2600 zł (wizyta 90 zł raz na dwa tygodnie). Ja szukam psychoterapeuty z NFZ od 2 lat. Niestety w bardzo nielicznych placówkach miejsca są przepełnione, a tam gdzie znajdziemy psychologa z NFZ w większości usłyszymy, że „z NFZ jest za mało czasu na psychoterapie” więc skazani jesteśmy na odpłatne leczenie a generalnie kolejki około 15-30 dniowe są już w większości prywatnych placówek.

główne cele fundacji:

  1. Pomoc w dostępie do specjalistów, refundowanie kosztów leczenia.
  2. Opieka nad zrujnowanymi obiektami zabytkowymi
  3. Poprawianie jakości życia społeczeństwa polskiego poprzez edukację i pomoc.

To tylko nieliczne z kwestii jakimi chcemy się zająć.

 

Zakładając, że 1000 osób wpłaci raz na miesiąc 50 gr. uzbieramy 6000 zł, które posłużą do sfinansowania całorocznego leczenia dla kilku osób. Nie bądź obojętny, wspomóż nas.