Home Management System (HMS)
19
- czerwiec
2017
Posted By : NoAd
Home Management System (HMS)

Home Management System (HMS)

HMS to głównie idea wykorzystania nowoczesnych odkryć technologicznych i możliwości wykorzystania ich w domowym środowisku. Projekt HMS składa się z wielu pod-projektów, które w przyszłości planujemy zjednoczyć w jedną wielką platformę do zarządzania domem.

Główne zadania HMS:

  1. Kontrola wydatków i planowanie wydatków
  2. Obniżenie kosztów.
  3. Świadome planowanie czasu.
  4. Wieloplatformowość rozwiązania.
  5. Mała ingerencja w życie codzienne.

 

Teraz trochę więcej o zadaniach.

ad. 1.

Planujemy aby w platformie była szybka możliwość podejrzenia na przestrzeni roku jak zmianiają i ile wynoszą nasze opłaty stałe takie jak: czynsz, opłata za internet, gaz, prąd, benzynę, alimenty, raty kredytów i wszelkie inne. Chcemy aby każdy wiedział co składa się na jego wydatki i ile one wynoszą w tym, przyszłym i za kilka miesięcy. Tak, aby można było z wyprzedzeniem przygotować się na przyszłe wydatki.

ad. 2

Wyszukujemy spośród dostępnych dla danej osoby najoptymalniejsze rozwiązania. Zmiana dostawcy prądu, gazu, inna firma od internetu, zmiana operatora sieci komórkowej to tylko podstawowe zagadnienia jakimi się zajmujemy. Chcemy pomóc osobom, które żyją od wypłaty do wypłaty aby obniżać koszty tego za co chcą/muszą płacić tak aby uwolnione środki można było przeznaczyć na inne cele.

ad. 3

Wykorzystujemy wiedzę ze szkoleń dla biznesu, prezesów, sekretarek i asystentek w codziennym życiu przecież nasz “czas prywatny” to także pieniądz. Pokazujemy modele i narzędzia do wspólnego planowania czasu. Dla przykładu – wyobraźcie sobie, że na ekranie smartfona widzicie informacje takie jak: jutro syn ma zebranie rodziców, mąż ma spotkanie z kolegami po południu a żona będzie u kosmetyczki to pozwala zaplanować tydzień tak, aby każdy już w poniedziałek z dużym prawdopodobieństwem wiedział co jest do zrobienia przez cały tydzień, gdzie trzeba pojechać, gdzie coś załatwić, a kiedy musisz być obecny w domu. To ułatwia planowanie spotkań towarzyskich jak i pozwala by tydzień wypełnić działaniami zamiast pozwolić by cenny czas nam uciekał.

ad. 4

Naszym celem jest aby korzystanie z platformy HMS nie wymagało żadnego dodatkowego narzędzia. Chcemy wykorzystywać to co ma każdy z nas, telefon, komputer, konto swojego banku itd.

ad.5

Pragniemy platformę HMS uczynić łatwą w stosowaniu a także możliwość korzystania tylko z wybranych jej funkcji, tak by każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego.

Obecnie testujemy jaka forma będzie najlepsza, jesteśmy w trakcie tworzenia aplikacji na androida, posiadamy sprawdzone rozwiązania prezentacji rocznego budżetu a także stosujemy dla naszych testowych rozwiązań technologię chmury.

 

Category:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.