Najtańsze konto bankowe w polsce
18
- Kwiecień
2016
Posted By : NoAd
Najtańsze konto bankowe w polsce

Jakiś czas temu zrobiłem rozeznanie odnośnie tego gdzie znajdę najtańsze konto bankowe w Polsce.

Jako wytyczne do porównania kont wziąłem:

  1. Bezpłatne korzystanie z bankomatów w Polsce
  2. Bezpłatna karta do konta
  3. Bezpłatne prowadzenie konta
  4. Brak opłat za przelewy

w końcu chce mieć Najtańsze Konto Bankowe w Polsce

Co do bankomatów to wiele banków ma już taką funkcjonalność więc nie ma się co rozwodzić, czasy gdy na pytanie “gdzie znajdę bankomat?” standardową ‘odpowiedzią’ było “a jakiego banku?” już w większości przeminęły.

Poprzez Bezpłatną kartę do konta rozumiem BEZPŁATNĄ, bez konieczności spełniania skomplikowanych warunków co do ilości płatności czy łącznych kwot w miesiącu rozliczeniowym. Banki często mają okres rozliczeniowy od 28 do 27 dnia miesiąca a nie od 1 do ostatniego a że nasza płatność zrobiona w piątek może się zaksięgować dopiero we wtorek – za dużo sytuacji gdzie można tego warunku nie spełnić. Nie chce pamiętać ile, kiedy i którą kartą płaciłem, czy ja, czy ktoś inny. Tutaj znalezienie takiego banku okazało się niemal niemożliwe, na szczęście niemal.

Bezpłatne prowadzenie konta, podobna jak karta to opłata, którą banki czasem pobierają czasem nie, czasem taką opłatę ukrywają jako “ubezpieczenie karty” bądź coś innego.

Brak opłat za przelewy, tu nie było ciężko znaleźć taki bank, większość banków proponuje już takie usługi bezpłatnie.

Po porównaniu Tabel Opłat i Prowizji wyszło mi, że nie ma banku, który da kartę bezpłatnie bez jakiś obostrzeń – bardzo mnie to zasmuciło, bo życie ustawiło mnie w sytuacji gdzie dzień po wypłacie stan mojego konta oscyluje w granicy 100 zł więc zrobienie 3 transakcji czy transakcji na kwotę 300 zł jest niemal niemożliwe, więc szukałem dalej po forach internetowych, porównywarkach kont i innych aż w końcu znalazłem!

Konto za zero, bez wymogów – najtańsze konto bankowe w polsce.

Jedyny bank w polsce jaki udało mi się znaleźć to banksmart po lekturze stopki okazuje się, że to ten sam właściciel co znanego na naszym rynku już od dawna biz banku więc nie jakaś wydmuszka, czy inny niepewny krzak, a ugruntowana Firma. Nadzorowana przez KNF itd.

Założenie konta jest bardzo proste, można go dokonać online + czeka nas wizyta kuriera, za którego nie płacimy.

Zainteresowanych kontem odsyłam -> Konto Indywidualne

Do konta indywidualnego zamówimy bezpłatnie konto oszczędnościowe.

Teraz uwaga – można w tym banku mieć także bezpłatne konto WALUTOWE! -> Konto Walutowe

 

Jedyna opłata pojawi się jak chcemy mieć 2 karty do kont w tym banku, za drugą kartę wtedy zapłacimy. Nie przeszkadza to jednak na posiadanie 4 kont bankowych ( ROR PLN, Oszczędnościowe PLN, ROR EURO i Oszczędnościowe EURO) a kartę tylko do ROR w PLN – mając 4 konta i 1 karte zapłacimy za wszystko 0 zł.

Myślę że to super opcja, dla wyjeżdżających za granice by otworzyć sobie Smart Konto EU przed wyjazdem.

 

Ja konto w tym banku posiadam już od kilku miesięcy. Karta do konta spełnia wymogi karty kredytowej i można nią płacić w internecie, płaciłem w zagranicznych sklepach i wszystko OK. Aplikacja Banku działa całkiem dobrze, znajdziemy w niej funkcje przesłania numeru konta na sms jak i możliwość “bankowania głosem”, aplikacja całkiem dobrze odgaduje komendy głosowe co na pewno pomoże tym, którzy poszukują bankomatu, czy chcą sprawdzić stan konta w trakcie jazdy autem, lub osobom, które mają problem z posługiwaniem się telefonem.

Category:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.