Plastimake magiczna plastelina
02
- maj
2016
Posted By : NoAd
Plastimake magiczna plastelina

Plastimake to bardzo ciekawa substancja!

Czym jest plastimake najlepiej przedstawi ten filmik:

Plastimake jest nietoksyczną substancją podobną do plasteliny (w temperaturze 60°C) jednak w temperaturze pokojowej jest niczym bardzo wytrzymały plastik. Można jej użyć wszędzie tam, gdzie nie działa wysoka temperatura. Jako wszelkiego rodzaju drążki, uchwyty. Często zdarza się że w jakimś urządzeniu czy meblu ułamie się nam kawałek plastiku, którego nie da się nigdzie dokupić – tu z pomocą przyjdzie magiczna plastelina.

Jeżeli chodzi o limit to w zasadzie nasza wyobraźnia jest limitem zastosowania, można użyć plastimake do tworzenia rzeźb, zabawek czy wszelkiego rodzaju ozdób. Naturalnie magiczna plastelina jest przeźroczysta (powyżej 60°C) wtedy jest plastyczna niczym zwykła plastelina. A po schłodzeniu przybiera barwę białą i staje się bardzo twarda. A co najważniejsze – jest wielokrotnego użytku.

Oficjalna strona: Plastimake.com

Osobiście mam w domu uszkodzone takie dziwne plastikowe uchwyty w szufladzie na foremki pod kuchenką. Myślę, że magiczna plastelina sprawdzi się znakomicie do takiej naprawy. Jednak ze względu na próg 60 stopni chyba nie da się go użyć np. w samochodzie gdzie czasem przez słońce temperatura karoserii i wnętrza jest w tej granicy. Jednak wszędzie we wnętrzu domu można naprawić kran czy spłuczkę.

Myślę, że trzeba będzie się zaopatrzyć w tę substancję i przetestować w praktyce. A może uruchomić sprzedaż online ? 🙂

A co Wy myślicie?

Category:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.